Aktualności

KSSE z partnerskim wsparciem dla biegu

„Biało-czerwony bieg pod Skrzycznem”, dedykowany w głównej mierze dla dzieci i młodzieży, okazał się wydarzeniem skutecznie łączącym element sportowych zmagań z propagowaniem wartościowych przekazów związanych ze Świętem Niepodległości.

Właściwa organizacja przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu nie byłaby możliwa bez istotnego wkładu sponsorów i partnerów. W sprawnym przeprowadzeniu „Biało-czerwonego biegu pod Skrzycznem” i jednoczesnej realizacji nadrzędnych jego założeń, niezmiernie ważne okazało się wsparcie udzielone przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. I tu słowa podziękowania – za nieustanne zaangażowanie nie tylko w rozwój kultury i sztuki na terenie województwa śląskiego, ale również propagowanie prozdrowotnej aktywności ze szczególnym dostrzeżeniem takich potrzeb wśród młodego pokolenia.

Przypomnijmy – dzieci i młodzież uczestniczyły w biegowej rywalizacji w środę 10 listopada, a trasę pokonywały zaopatrzone w biało-czerwone barwy. Akcentów patriotycznych nie zabrakło także na mecie zawodów w Szczyrku, gdzie odśpiewano hymn państwowy i symbolicznie złożono wiązanki kwiatów pod pomnikami poświęconymi walczącym przed laty o Niepodległość. Każdy uczestnik mógł liczyć tego dnia na pamiątkowy medal, przygotowano również upominki za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach biegu.